A Fool Moon együttes egyik alapító tagja, vezetője, hangszerelője, az együttes webmunkáit is ő végzi.
1982-1990 között a szolnoki Koltói Anna Úti Általános Iskolába jár. 9 éves korában nagymamája – miután felfedezi Miki jó hallását és zenei tehetségét – ráveszi szüleit, hogy vásároljanak neki egy pianínót, és járassák zongoratanárhoz. Hetedikes korában Mikit beveszik az iskolai kórus alt szólamába.
1990-ben a Széchenyi István Gimnáziumba nyer felvételt. Az énektanárnő beválogatja az iskolai kórusba, amellyel később sokat utazik magyarországi és európai koncertekre. Egyik kórustársa (Bujdosó János – Bujdosó Trió) példáján felbuzdulva kezd el gitározni tanulni, valamint komolyabban foglalkozni a könnyűzenével, később beveszik az Adam 30 nevű szolnoki alterrock bandába szintetizátorosnak és vokalistának. Az együttessel versenyeken és turnékon vesznek részt, többek között Németországban is.
Miki könnyűzenei átiratokat készít a kórus számára, másfél évig a Ferencvárosi Musical Stúdióba jár énekelni, színészetet tanulni, szólóénekeseket kísér zongorán. Negyedikben eldől, hogy programozói szak helyett ének-zene-karvezetés szakra szeretne felvételizni Szegedre, így újra elkezd zongorát, összhangzattant, népzenét és szolfézst tanulni.
1994-1998: Mikit felveszik ének-zene-karvezetés szakra Szegedre (JGYTF), így odaköltözik, új zenei lehetőségeket és barátokat keres.
A főiskola ideje alatt dalokat ír gyerekdarabokhoz, több formációban fejleszti zongorajátékát és énekhangját: ÚtközBand (pop-rock), Medve? (rock), Függőleges folyosó (alternatív), Banánhéjkeringő (sanzon).
Jazz-zongorát tanul Blahó Attilától (Harcsa Veronika Quartet), negyedéves korában pedig szolfézst és összhangzattant kezd el tanítani a szegedi Hammido magánzeneiskolában (számos, ma már elismert zenésznek is), ahol az énekesek mellett korrepetítorként is tevékenykedik. Emellett helyi kórusokban énekel, barátaival pedig megalapítják a Victoria Kamarakórust, amely később az ország egyik legjobb kórusává nőtte ki magát.
A főiskolai évek alatt ismerkedik meg Gáborral, aki megismerteti őt a Take 6 lemezeivel.
Negyedik évben tagja lesz élete első acappella formációjának, a Sic!-nek, amelynek Barni a basszistája. Az együttes számára átiratokat is készít.
1998-2001: Az első diploma után beiratkozik a PTE ének-zene-karvezetés szakára, Pécsre. Ezidő alatt Szegeden számítógépes zeneszerkesztést tanít, valamint könyvet ír a Cubase alapjairól. Pécsett funky (Spleen) és rock (Jam) zenekarokban játszik, Szegeden pedig a Zephyr tagjaként zongorázik.
2001-: Szeptemberben egyik barátja, Deák Máté felkéri, hogy készítsen átiratokat egy alakuló acappella együttesének, amely tagjai között Czutor Ignác, Molnár Gábor és Deák András is szerepel. Később az együttes basszistája lesz, és ezzel megalakul a Fool Moon.
Az együttes miatt 2003-ban felhagy a tanítással és csak a Fool Moon-ra szenteli idejét, de olykor beugrik zongorázni zenei projektekbe is (Fülig Jam).
Jelenleg Miklós átiratokat készít a Fool Moon-nak és más külföldi acappella együtteseknek, vokalistaként is részt vesz hazai produkciókban, zongorista a Bon-Bonban és a Blues B.R.Others Showban, a “Fool Moon” Nemzetközi Acappella Fesztivált szervezi, ideje többi részében pedig Apple eszközökkel foglalkozik, weblapszerkesztő, projektmanager.
Trivia:
– Édesapja a szolnoki Repülő Tiszti Főiskola nyugalmazott igazgatója, édesanyja könyvelő, adótanácsadó, testvére jogász. Miklós – 18 éves koráig – Szolnokon lakott.
– Kilencévesen kezd el foglalkozni a számítógépekkel, hetedikesként területi sakkversenyt, nyolcadikosként pedig megyei programozói versenyt nyer.
– A Ferencvárosi Musical Stúdióban (ma Szivárvány Musical Stúdió) Medgyesi Máriától tanult színészetet, csoporttársai között voltak Peller Károly operett- és Vizin Viktória operaénekes is.
– Gimnáziumban az iskolaújság szerkesztője, 1994 végén pedig közösségi munkájáért megkapja az iskola évente egy alkalommal kiosztott Széchenyi Plakettjét.
– A Hammido könnyűzenedében – többek között – olyan, ma már jónevűnek számító zenészeket tanított, mint Ábrahám Zsolt (Heaven Street Seven), Égető Márió (Myon), Gajdacsi Gábor (Ganxta Zolee és a Kartel), Hajdu Klára (HKQ), Hodosi Enikő (Neo).
– A pécsi egyetemen részt vett a HÖK munkájában is, valamint a Művészeti Kar “eMKá” újságjának az alapítója, szerkesztője volt.
– A Fool Moonban először Barni lett volna a basszus szólam, de ő nem ért rá, így Miklósra hárult ez a szerep.
– Rendszeres kisegítő zongorista volt Kefir mellett a V-Techben.
– A sokszoros díjnyertes “Szerelem, szerelem” népdalátdolgozást 3 éven át formálta zongorán, míg végül elkészítette az acappella átiratot.
– A Fragile átiratát udvarlásból készítette egy lánynak, 2004-ben. Ez a lány 2011-ben a felesége lett.
– Legjobb barátja szintén művész, színész: Kertész Richárdot Ricsi fiúként ismerik stand-uposként, de a Petőfi Rádió állomáshangja és a DTK Show lemezlovasa is volt.
– Külföldi együttesekbe is hívták basszusénekesnek, 2014-ben a német WiseGuys meghallgatásán vett részt, 2015-ben tagja lett a holland Rock 4-nak.